اخبار و مقالات

طراحی فضای اداری کوچک و اصول چیدمان فضای کاری با مساحت کم

طراحی فضای اداری کوچک

طراحی فضای اداری کوچک و اصول چیدمان فضای کاری با مساحت کم نیاز به توجه و دقت بالایی دارد. زیرا با استفاده از قواعد و استانداردهایی زیبایی شناختی باید بیشترین بهره را از فضا داشته باشید. به همین دلیل هنگام انتخاب تجهیزات اداری و تجهیزات تزئینی اعم از صندلی مدیریتی به ابعاد و مدل توجه کرده و بهترین را انتخاب کنید. زمانی که صحبت از دکوراسیون داخلی به میان باشد فاکتورهای بسیاری مورد بررسی قرار میگیرد که اولین و مهم ترین آن ها مرتبط با مساحت. پیش از هر اقدامی برای دکوراسیون یک محیط باید مساحت آن بررسی شود.

با بررسی محیط به خوبی می توانید فضا سازی را انجام دهید و بر اساس مساحتی که برای هر قسمت در اختیار دارید انواع تجهیزات را خریداری نمایید. در نظر داشته باشید که دکوراسیون داخلی بسیار گسترده می باشد و حتی برای مساحت های کم نیز کاربردی است. در واقع دکوراسیون داخلی به دلیل اصول و قواعدی که دارد برای مساحت های کم که چیدن تجهیزات در آن دشوار است، کاربردی تر می باشد. برای چیدمان اصولی دکوراسیون داخلی محیط کار با مساحت کم توصیه می کنیم به شرکت ها معتبر در حوزه طراحی دکوراسیون داخلی مراجعه نمایید. زیرا زیبایی محیط کار ترکیبی از دانش طراحی داخلی، کیفیت تجهیزات و استفاده از المان های درست می باشد.

نقش رنگ در طراحی فضای اداری کوچک

اگر به تاثیر و نقش رنگ در طراحی فضای اداری کوچک آگاهی داشته باشید می توانید بهترین و مناسب ترین طیف رنگی را انتخاب کنید. اگر تمام تجهیزات را به صورت یکرنگ خریداری کنید به مرور زمان محیط کار خسته کننده می شود. همچنین استفاده از رنگ های بسیار شاد و جیغ برای محیط های کاری توصیه نمی شود. به همین دلیل می توانید برای تجهیزاتی چون صندلی کامپیوتر و رنگ دیوار و پرده ها و سایر تجهیزات از یک طیف رنگی خنثی استفاده کنید. رنگ ها خنثی برای محیط های کاری بیشترین کارایی را دارند. زیرا منجر به تزریق شادابی به محیط کار و افزایش روحیه کارمندان می شوند.

همچنین به مرور زمان از مد نمی افتند و انتخاب مناسبی برای محیط های کاری بزرگ و کوچک می باشند. بسیاری از حیطه های شغلی به دلیل تمایز با سایر رقبا از رنگ های سازمانی مخصوص استفاده می کنند. اگر رنگ سازمانی خاصی مدنظرتان است سعی کنید از رنگ های مات، پاستیلی و رنگ هایی که تاثیر روانی خوبی بر روی مخاطب دارند، استفاده کنید. در زمینه تاثیر رنگ ها و انتخاب بهترین رنگ می توانید با طراحان شرکت دکوراسیون داخلی مدنظرتان مشورت کنید. زیرا هر یک از رنگ ها تاثیر خاصی بر روحیه افراد دارند و انتخاب رنگ مناسب می تواند ضمن افزایش روحیه کارکنان و مراجعه کنندگان از نظر بصری نیز خیره کننده باشد.

تاثیر نور در طراحی فضای اداری کوچک

تاثیر نور در طراحی فضای اداری کوچک بسیار حائز اهمیت تر از چیزی است که سایر کارفرمایان تصور می کنند. بسیاری از کارفرمایان بر این باورند که استفاده از منابع روشنایی مثل لامپ های معمولی برای یک محیط کار کفایت می کند. اما نورپردازی یک بحث بسیار تخصصی می باشد و باید بر اساس مساحت محیط کار و نوع حیطه کاری انجام شود. همچنین بسیاری از طراحان برای افزایش زیبایی محیط کار از منابع نور کوچک مانند انواع آباژور و چراغ های زینتی بر روی میز عسلی اداری یا نقاط مختلف محیط استفاده می کنند.

برای تهیه انواع صندلی و میز عسلی و مبلمان اداری مدرن و کلاسیک می توانید به دسته بندی های متنوع سایت رایانه صنعت مراجعه کنید. نور کافی احساس بسیار خوبی برای کارمندان و مراجعه کنندگان به ارمغان می آورد. همچنین نورپردازی اصولی محیط کار می توانید از خسته شدن زودهنگام چشم جلوگیری کند و نقش بسزایی در افزایش انرژی داشته باشد. در نتیجه نسبت به نورپردازی محیط کار بی اعتنا نباشید و از بهترین منابع تامین روشنایی برای فضای کاری استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که امروزه منابع تامین نوری دستخوش تغییرات بسیاری شده اند. به همین دلیل با کمی جستجو می توانید انواع لامپ توکار، روکار، لامپ سقفی، سنسوردار و غیره را با توجه به سبک دکوراسیون داخلی فضای کارتان تهیه نمایید.

با امتیاز خود مارا خوشحال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *